SAKARYA

2. Grup Bilişsel Davranışçı Terapi Eğitimi Tamamlandı

SAKARYA

2. Grup Bilişsel Davranışçı Terapi Eğitimi Başladı...

MALATYA

Bilişsel Davranışçı Terapi Eğitimi Devam Ediyor...

SAKARYA

1. Grup Bilişsel Davranışçı Terapi Eğitimi Tamamlandı...

İSTANBUL

2. Grup Bilişsel Davranışçı Terapi Eğitimi Tamamlandı...

İSTANBUL

1. Grup Bilişsel Davranışçı Terapi Eğitimi Devam Ediyor...

İSTANBUL

Bilişsel Davranışçı Terapi Eğitimi Tamamlandı...

Eğitimler Uygulamalarla Devam Ediyor...

İSTANBUL

4. Grup Bilişsel Davranışçı Terapi Eğitimi Başladı.

Metakognitif Terapi Konferansları Devam Ediyor...

Konferanslarlar Tüm Türkiye'de Devam Ediyor...

GAZİANTEP

Bilişsel Davranışçı Terapi Eğitimi Tamamlandı...

İSTANBUL

Metakognitif Terapi Konferansı

İSTANBUL

5. Grup Bilişsel Davranışçı Terapi Eğitimi Başladı...


Güncel Eğitimler


Aktif Psikoloji

Psikolojik danışmanlık alanındaki çalışmalarımızın yanı sıra; mesleki tecrübelerimizi Psikiyatri ve Psikoloji bilimlerinin gelişimlerine yönelik faydaya dönüştürebilmeyi amaçlıyoruz. Fırat Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi ile yaptığımız protokol ile meslektaşlarımıza düzenlediğimiz eğitimlerle ulaşmayı hedefliyoruz.
Bu amaç doğrultusunda deneyimlerimizi değerli meslek profesyonelleri ile paylaşarak büyütmek, eğitim süreçlerine eşlik etmek en önemli kurumsal misyonumuzdur.

Füsem

Fırat Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi olarak misyonumuz, Avrupa Birliği (AB) uyum sürecinde Üniversitenin uzmanlaştığı ve bilgi birikimi olan örgün eğitim dışında kalan tüm alanlarda, hayat boyu öğrenme kapsamında halkın eğitime ihtiyaç duyduğu konularda, sürekli olarak verilecek yaşam boyu eğitim ve sosyal etkinlik programlarını düzenleyerek ve ilan ederek bu programlar aracılığıyla Üniversitenin kamu, özel sektör ve uluslararası kuruluşlarla işbirliğinin gelişmesine katkıda bulunmaktır.


Aktif Psikoloji

EĞİTİM İÇERİKLERİ

Eğitim, Fırat Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi İle Aktif Psikoloji Ortak protokolüyle Düzenlenmektedir..

Bilişsel Davranışçı Terapi dünyada bilimsel olarak en etkili terapi yöntemlerinin başında gelmektedir. Psikoterapi teknikleri her geçen gün ilerlemektedir. Yüz yıl önce kullanılan terapi teknikleri ile şu anda kullanılan psikoloji terapi yöntemleri arasında büyük farklar bulunmaktadır.

Özellikle Bilişsel Psikoloji ve Davranışçı Psikoloji alanında yaşanan gelişmeler bize bambaşka kapılar açmıştır. Uygulamalı Bilişsel Davranışçı Terapi Eğitimimiz ile katılımcıların Bilişsel Davranışçı Terapi örnekleri üzerinden psikoterapi yapmaya başlayacak seviyeye ulaşması amaçlanmaktadır. Eğitim,6 modül 52 saattir. Program içeriği ve süresi , American Academy of Cognitive Therapy (ACT)'nin kuramsal eğitim programlarına paraleldir.

  • Klinik Görüşme Teknikleri
  • Bilişsel Davranışçı Terapi Kuramı ve İlkeleri
  • Bilişsel Davranışçı Terapi’nin Temelleri
  • Bilişsel Teknikler
  • Davranışçı Tekniklerİleri BDT Beceri Uygulamaları ( Depresyon, Panik Bozukluk, Obsesif Kompülsif Bozukluklar, Sosyal Anksiyete Bozukluğu, Yaygın Anksiyete Bozukluğu ve Özgül Fobi, Travma Sonrası Stres Bozukluğu) konularında teorik ve pratik terapi becerisi kazanır. Her modülde yer alan konular, Bilişsel Davranışçı Terapi teknikleri çerçevesinde çeşitli role-play uygulamaları, Bilişsel Terapi vaka yorumlama örnekleri, konuyla ilgili geçmiş seans kayıtları ile desteklenerek her bir bozuklukta seans seans yapılacaklar anlatılmaktadır. Prof. Dr. Murad Atmaca’nın yıllar içinde hazırladığı yaklaşık 2300 eğitim slaytı katılımcılara ücretsiz verilmektedir.   Bilişsel Davranışçı Terapi yaklaşımıyla aşağıdaki bozukluklar ele alınacaktır ;

 Depresyon
 Yaygın Anksiyete
 Relaksasyon Egzersizleri
 Özgül Fobiler
 OKB
 Sosyal Anksiyete
 Panik Bozukluk ve Agorafobi
 Somatoform Bozukluk

Eğitimci:
Prof. Dr. Murad ATMACA
Fırat Üniversitesi Tıp Fakültesi Psikiyatri Anabilim Dalı

1971 yılında K. Maraş’ta doğdu. Üniversite öğrenimini Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesinde 1994’te tamamladı. 1999 yılında psikiyatri uzmanı oldu. 2004 yılında doçent ve 2009 yılında Profesör ünvanını aldı. Halen Fırat Üniversitesi Tıp Fakültesi Psikiyatri Anabilim Dalında görev yapan Dr. Murad ATMACA, Türkiye Psikiyatri Derneği Elazığ Şube Yönetim Kurulu Başkanlığı da yapmaktadır. Beck Institute’den aldığı eğitim sonrası “American Academy of Cognitive Therapy” tarafından Bilişsel Davranışçı Terapist olarak diplomalandırılan ve mezuniyet sonrası Bilişsel Davranışçı Terapi eğitimi veren sınırlı psikiyatri akademisyeninden birisidir. Aynı zamanda Türkiye Psikiyatri Derneği Bilişsel Davranışçı Terapi Eğiticilerindendir. Dünya Sağlık Örgütü ICD-11 “OKB ve İlişkili Bozuklular” Tanı Ölçütlerini Belirleme Kurulu’nun dünyadan katılan toplam 10 üyesinden birisi olup, çıkacak olan ICD-11 için çalışmalarını tamamlamıştır. Web of Science (bilimsel çalışmaların yer aldığı veri tabanı) verilerine dayanarak Türk tıbbına ait 2013 Mayıs başına kadar olan 50 yıllık tarama sonucu dünya tıbbında da en kaliteli yayın ölçütü olan ≥72 atıf alan yayınlarda (h indeksine göre dünya literatüründe de en üst düzey yayın kabul edilmesini sağlayan eşik değer) başyazar olarak ikinin üstünde üst düzey makaleye sahip tıp bilim adamlarının değerlendirildiği geniş tıp literatür analizinde Prof. Dr. Murad ATMACA listeye girebilen ve aralarında bir kısmının şu an yaşamını kaybettiği çok değerli bilim adamlarının da yer aldığı 28 kişilik listeye girmeyi başardı. B2 Düzey İngilizce Fransızca ve İtalyanca bilmektedir.

Modüller

 Psikoterapi nedir? Temel ilkeleri
 Bilişsel Davranışçı Terapiye (BDT) Giriş ve Temel ilkeleri
 Bilişsel Değerlendirme Formülasyon,
 Bilişsel Terapide Otomatik Düşünceler,
 Ara İnançlar ve Temel İnançlar
 Uygulamalar 

 Bilişsel Teknikler
 Sokratik Sorgulama ve Yönlendirilmiş Keşif
 Davranışçı Teknikler
 BDT’de ilk ve ileri Terapi Seanslarının Yapılandırılması
 Uygulamalar

 BDT Yaklaşımıyla Depresyon Tedavisi
 BDT Yaklaşımıyla Yaygın Anksiyete Bozukluğu Tedavisi
 Uygulamalar

 BDT Yaklaşımıyla Obsesif Kompulsif Bozukluk Tedavisi
 BDT Yaklaşımıyla Özgül Fobi Tedavisi
 Uygulamalar

 BDT Yaklaşımıyla Sosyal Anksiyete Bozukluğu Tedavisi
 BDT Yaklaşımıyla Panik Bozukluk Tedavisi
 Uygulamalar 

 BDT yaklaşımıyla Somatoform Bozuklukların Tedavisi
 EMDR ve BDT Yaklaşımıyla TSSB Tedavisi
 Uygulamalar

Ben aldığım eğitimden oldukça memnun kaldım. Hocamızın verdiği bilgiler ve güler yüzlü oluşu paha biçilemezdi.. keşke demediğim için mutluyum.. başarılarının devamını diliyorum.

Bdt Eğitimi
Çağlar turan

[email protected]

Murat hocanın güzel enerjisi sayesinde sıkılmadan yoğun bir eğitim paketini tamamlamış olduk , darısı süpervizyona ;) herşey icin tesekkurler.

Bdt Eğitimi
ayşe erdoğan

[email protected]

Cok verimli ve yararli bir egitimdi emegi gecen herkese tesekkurler

Bdt Eğitimi
Yavuz Selim ogur

[email protected]

Murad hocamizin tecrübeleriyle hem eglenceli hem verimli bir eğitim oldu. Tüm süreç için teşekkür ediyorum.

Bdt Eğitimi
Sevgi Güleç

[email protected]

Çok verimli bir eğitim süreci oldu benim için.Hocayı değerlendirmek haddime değil tabi ama çok iyi bir öğretici ve aynı zamanda biz genç hekimler için çok güzel bir örnek, bir ilham kaynağı olduğunu düşünüyorum.Bu güzel deneyim için teşekkür ederim.

Bdt Eğitimi
Nurullah Yavaş

[email protected]

Murad hocayı tanıdığım için ondan eğitim aldığım için kendimi çok şanslı hissediyorum. Daha önce de bdt eğitimi almıştım. Bu eğitimle herşey tam oturdu. Bizim sorularımıza içtenlikle cevap veren hocamıza ve bu eğitim imkanını yaratan aktif psikoloji ekibine çok teşekkürler.

Bdt Eğitimi
Halis temur

[email protected]

Mesleğim hk beni çok geliştirdiğine inandığım terapi seanslarımın daha verimli geçmesine ve danışanlarıma daha fazla fayda sağlayabileceğim bilgiler öğrendiğim güzel bir eğitim oldu. Ayrıca murat hoca gibi değerli biriyle tanışma sohbet etme fırsatı bulmak beni çok mutlu etti. Bu imkanı sağlayan herkese çok teşekkürler :)

Bdt Eğitimi
Deniz Yıldırım

[email protected]

BDT eğitiminin fizyoloji ve temel bilgilerle tıka basa doldurulmamış, baymayan, sıkıntıdan öldürmeyen, yıllarca sürmeyen, hemen sadede gelen formlarının olduğunu, yurtdışında verilmekte olduğunu duyuyorduk... Bilimsel araştırma bulguları, klinik tecrübe ve vaka örnekleri ile zenginleştirilmiş son derece profesyonel bir eğitim almış bulunmaktayız; Murad Atmaca Hoca ya çok teşekkür ederim. Prof. Dr. Atila Erol

Bdt Eğitimi
Atila Erol

[email protected]

Bu güzide eğitimi almamı sağlayan herkese teşekkür ederim. Tabiki başta Murad hocama... Çok teşekkürler :)

Bdt Eğitimi
Burcu Yılmaz İpek

[email protected]

Yeni mezun oldum. Tek korkum seans almak oldu neredeyse :) Her psikoloji mezunu gibi ciddi anksiyete yaşadım. Ne yapacağım ? ne konuşacağız ? Ne soracağım ? gibi konular beni yiyip bitiriyordu. Arkadaşımın tavsiyesi üzerine Aktif psikoloji vasıtasıyla Murad hocadan eğitim almaya karar verdim. Çok iyi bir süreçti. Gerçekten terapi yapmaya başlıyorsunuz. Herkese tavsiye ederim. Çok teşekkürler...

Bdt Eğitimi
İrem Koç

[email protected]

Bdt Eğitimi için uzun süredir arayış içindeydim. İstanbul da çeşitli hocalar ve çeşitli kurumlar vardı. Üniversitede hocalarımızın verdiği tavsiyeler üzerine Murad hocadan eğitim almaya karar verdim. Act müfredatına denk oluşu, hocanın deneyimi ve prof. olması. verilen belgenin üniversite onaylı olması kararımda büyük etken sahibi oldu. Sonuç olarak hiç pişman olmadım. Aktif Psikoloji ve Murad hocaya çok teşekkür ederim. Umarım yolumuz yine kesişir. Görüşmek üzere...

Bdt Eğitimi
Murat Timur Osmanoğlu

[email protected]

Bir arkadaşımın önerisi üzerine aktif psikoloji ve Murat hoca ile tanıştım. Çok verimli bir eğitim süreci geçirdim. Bunun için Murat hocama ve aktif psikolojiye teşekkür ederim ☺️ Araştırma Görevlisi Didar Karakaş

Bdt Eğitimi
Didar Karakaş

[email protected]

Çok verimli ve keyifli bir eğitim oldu. Hocamızın mesleki tecrübeleriyle zenginleştirdiği, hiç sıkmayan açık ve anlaşılır sunumlarıyla zenginleştirdiği bir eğitimdi. Emeklerine sağlık.

Bdt Eğitimi
Canan KILIÇKAYA

[email protected]Youtube Kanalımız
İş Ortaklarımız